در بابِ عشق یا کلمه‌ها و ترکیب‌های تازه

این روزها زیاد این‌ور و اون‌ور می‌خونم و می‌شنوم که "به عشق اعتقادی ندارم.." یا "عشق فقط هورمون شیمیاییه و تاریخ مصرف داره.." من اما نه اینکه به عشق اعتقادی نداشته باشم که تعبیرم از عشق عوض شده. نه اینکه بازی هورمون‌ها رو بلد نباشم که از حفظم بسکه صد دفه ازش تجدید آوردم.. با اینهمه به عشق اعتقاد دارم صدبار بیشتر و شدیدتر حتی از شانزده سالگی‌ام. واقعیت این که عشق ایجاد کردنی و جُستنی  و سعی کردنی نیست. عشق همینجاست آماده برای اینکه حس و لمسش کنی. مهمتر اینکه عشق لزوماً مبداء عمل خاصی نیست. و اگر بر اون اساس مرتکب عملی شدی اما سناریو مطابق انتظارت پیش نرفت هیچ ربطی به عشق نداره و زیر سوال بردن  اون تو رو به  هیچ حقیقتی نزدیکتر نمی‌کنه. عشق به معنای واقعیش ربط خیلی کمی به اونچه که در کتابها خوندیم و در فیلمها دیدم و در جامعه قرارداد شده داره. شاید وقتش رسیده که یه کلمه جدید اختراع بشه برای این احساسی که همه جا پرسه می زنه و بهش میگیم عشق و انتظارات خاصی ازش داریم و هِی می‌خوریم به دیوار. این احساس نه که چیز بدی باشه.. فقط مختصات خودش رو داره و بیشتر وقتها با عشق فرق داره.

/ 2 نظر / 42 بازدید
corona

عشق يه چيزيه که معامله کردني نيست. مثل احساسي که مادر به کودکش داره. با هيچ دليل و منطقي عشقش کم يا زياد نميشه. دو دو تا چهارتا بر نميداره. اون احساسي که بعضي جاها پرسه ميزنه رو نميشناسم. ولي عشق با اون تعبيري که توضيح دادم، بله، مـُرده. خدايش بيامرزاد!

fati

عشق با ارتباط عاشقانه خیلی فرق داره و متاسفانه خیلی ازحسهای ما نتیجه فانتزی هایی که سالها توی کتابها و فیلمها دیدیم و واقعی نیست اما میشه حس عاشقی داشت شوری در دل داشت بدون شخص حقیقی !